Aby wygrać, trzeba ciężko pracować

- Każda konwencja ma pewną swoją specyfikę. Tu, w tym mieście, warto powiedzieć o bezpieczeństwie naszego państwa w różnych wymiarach, ale głównie militarnym - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie.

Podkreślił, że sprawa bezpieczeństwa na tym terenie, gdzie mamy granicę z Federacją Rosyjską, jest szczególnie ważna. Jak tłumaczył, „nie dlatego, że spodziewamy się czegoś złego, tylko po prostu dlatego, że uwzględniamy realia”.

- Nasz rząd przywiązuje do spraw bezpieczeństwa ogromne znaczenie. Wiemy, ze jeśli spojrzeć na politykę państwa w wymiarze narodowym, to zawsze na pierwszym miejscu trzeba stawiać na bezpieczeństwo. Jeśli myślimy o obronie, to musimy pamiętać, że broniony przez innych jest ten, kto sam potrafi się bronić i stąd nasze wysiłki, żeby lepiej się uzbroić - oznajmił.

Odniósł się także do innych kwestii.

- Za czasów naszych poprzedników budowa gazoportu się przedłużała. My ją skończyliśmy, a co więcej, jest on rozbudowywany. Rozbudowywana jest także nasza energetyka. Idziemy w tym kierunku. W naszych działaniach chodzi o to, aby Polska była krajem suwerennym - poinformował.

Podkreślił, że aby wygrać, trzeba ciężko pracować. Bez pracy nie ma zwycięstwa.

- Tylko wtedy, gdy będziemy rozmawiać z ludźmi, pokazywać, jakie dobre zmiany zaszły w Polsce - wygramy. Zwyciężymy! - powiedział.


Lista aktualności