36. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

- Trzydzieści sześć lat temu, w czasie stanu wojennego, Polacy pokazali, że do wolności, do swoich praw są głęboko przywiązani, że chcą walczyć - powiedział Prezes PiS J. Kaczyński podczas obchodów 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Dodał, że 36 lat temu historia zatoczyła koło.

- W 1944 roku, 1945 roku, i w latach kolejnych, komunizm rozpoczął się w Polsce od okupacji, która zastąpiła okupację niemiecką. Była łagodniejsza, ale wciąż z mnóstwem ofiar. Ludzie ponieśli różnego rodzaju starty, a Polska została zniszczona, zmielona po raz drugi - stwierdził.

Przypomniał, że później przyszły inne czasy, nieco spokojniejsze, komunizm zmienił taktykę, ale w 1980 roku Polacy także temu złagodzonemu komunizmowi powiedzieli „nie” poprzez Solidarność.

-  Niech ten dzień, 13 grudnia, już zawsze będzie datą przypominającą, że Polacy będą bronić swojej wolności. Będą jej bronić, kiedy na ulicach są czołgi, ale i gdy metody pozbawiania nas wolności i suwerenności są bardziej subtelne. Polska jest wolnym państwem wolnych Polaków. Jest wolnym narodem i będzie wolnym narodem! - powiedział Prezes PiS J. Kaczyński.Lista aktualności