15 stycznia otwieramy rejestrację szczepień dla seniorów 80+

- 15 stycznia otwieramy rejestrację szczepień dla osób powyżej 80. roku życia i uruchamiamy formularz zgłoszenia dla wszystkich powyżej 18 lat. Seniorzy 80+ są grupą najbardziej zagrożoną ciężkim przebiegiem choroby, dlatego to oni mają pierwszeństwo - powiedział Minister Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej w KPRM.

Zaznaczył, że na godz. 15:00 mamy prawie 338 tys. zaszczepionych osób.

- Polska jest 4. krajem jeśli chodzi o liczbę wykonanych szczepień - podkreślił.

- 22 stycznia otwarta zostanie rejestracja dla osób powyżej 70. roku życia, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla osób 70+ - poinformował.

- Na podstawie harmonogramu wystawiamy centralny kalendarz, w którym będzie zarejestrowane ponad 6 tys. punktów i każdy z tych punktów będzie miał wystawione sloty, kiedy można się zapisać na konkretną godzinę na szczepienie - oznajmił.

Jak dodał „do Polski, do końca pierwszego kwartału, dotrze nieco powyżej 6 mln dawek szczepionek od dwóch producentów - Pfizer i Moderna, dzięki czemu będziemy mogli do końca I kwartału zaszczepić około 3 mln osób”.

Poinformował, że „mamy trzy kanały, poprzez które można zarejestrować się na szczepienie: infolinia 989, e-rejestracja oraz możliwość osobistego zapisania się w punkcie szczepień".

Lista aktualności